Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

W tym roku ruszy budowa kolejnego odcinka nadmorskiej trasy rowerowej Velo Baltica.

ZZDW  otworzył oferty w przetargu na brakujące odcinki w gminach Darłowo i Postomino. W przetargu stratowały cztery firmy.

Artykuł z dnia: 2019-10-21 15:00

Velo Baltica jest jedną z czterech tras rowerowych powstających w ramach Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Biegnie od granicy z Niemcami do granicy województw zachodniopomorskiego i pomorskiego.


Odcinki budowane przez ZZDW uzupełniają inwestycje, które do tej pory realizowały nadmorskie gminy. W ten sposób wzdłuż całego Wybrzeża powstanie szlak spełniający najwyższe europejskie normy.

Wśród odcinków, które powstały do tej pory są między innymi odcinki powstające przy okazji przebudowy drogi wojewódzkiej nr 102: Międzywodzie – Dziwnów. A także krótki odcinek w Kołobrzegu i otwarty we wrześniu 2019 r. odcinek Pleśna – Mielno.

A także zbudowany w 2018 r. odcinek Łazy – Osieki – Iwięcino. W trakcie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 203 powstał odcinek Dąbki – Darłowo. Niemal w tym samym czasie oddano do użytku również odcinek Wicie – Jarosławiec.

Teraz powstaną i zostaną oznakowane ścieżki rowerowe w trzech gminach: Darłowo, mieście Darłowo i Postominie.

W Gminie Darłowo chodzi o niespełna półkilometrowy odcinek w  Bukowie Morskim.

Ten niewielki odcinek połączy istniejące przed i za Bukowem Morskim drogi rowerowe.

Istniejące odcinki Gleźnówko – Dąbki  oraz  Darłowo – Wicie zostaną oznakowane. W samym Darłowie powstaną brakujące odcinki wzdłuż ulic Mickiewicza i Sowińskiego (0,8 km) i ul Morskiej ( 0,25 km).

Koniec Velo Baltica na terenie województwa zachodniopomorskiego przebiegać będzie przez gminę Postomino. 

Jezierzany

Velo Baltica odbija tu na południe omijając poligon wojskowy w Wicku Morskim. Wiedzie wzdłuż linii brzegowej malowniczego jeziora Wicko i dalej w kierunku granicy województw. 

Tu powstaną dwa nowe odcinki trasy, biegnące po śladzie nieczynnej linii kolejowej na wysokości miejscowości Marszewo i Złakowo. Ich długość będzie miała ponad półtora kilometra. Całkowita długość wszystkich nowobudowanych odcinków na tej trasie wyniesie nieco ponad 3 km.
Na granicy z województwem pomorskim Velo Baltica zostanie połączona z projektowanymi w województwie pomorskim odcinkami.

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl