Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Aktualności

INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że w związku ze szkoleniem pracowników w dniu 24 maja 2024 r. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

więcej >>

Utrudnienia na zachodniopomorskich drogach wojewódzkich

Na drogach wojewódzkich w zachodniopomorskim prowadzonych jest aktualnie pięć dużych przebudów, które mają istotny wpływ na płynność ruchu. Dwie z nich powinny zakończyć się jeszcze przed wakacjami. 


 

więcej >>

Planowana przebudowa mostu na Redze w ciągu DW152

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił przetarg na przebudowę mostu na Redze w ciągu drogi wojewódzkiej nr 152. Przebudowa mostu została wcześniej wyłączona z trwającej przebudowy odcinka Świdwin - Połczyn Zdrój. Wykonawcy mogą składać oferty do 16 kwietnia.


więcej >>

Zarządzenie 75/2023 w sprawie wyznaczenia dnia 26.01.2024 jako wolnego od pracy w ZZDW w Koszalinie.

Zarządzenie 75/2023 w sprawie wyznaczenia dnia 26.01.2024 jako wolnego od pracy w Zachodniopomorskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

więcej >>

Przejście DW 125 przez Klępicz po przebudowie

Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 125 na odcinku przebiegającym przez Klępicz w gminie Moryń, w powiecie gryfińskim. Przebudowa objęła prawie 1,2 kilometrowy odcinek, drogi biegnącej w kierunku polsko-niemieckiej granicy.


więcej >>

Zarządzenie 52/2023 w sprawie wyznaczenia dnia wolnego od pracy w Zachodniopomorskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Zarządzenie 52/2023 w sprawie wyznaczenia dnia wolnego od pracy w Zachodniopomorskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

więcej >>

Zakończył się III etap budowy rowerowego Starego Kolejowego Szlaku

Gotowe, nowe odcinki rowerowego Starego Kolejowego Szlaku czekają na turystów. Właśnie zakończył się III etap budowy tej trasy. Jest ona jedną z czterech tras rowerowych włączonych do Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego.


więcej >>

KOMUNIKAT ZMIANA ADRESU WOJEWÓDZTWA

Dyrektor Wydziału Administracyjnego Urzędu Marszałkowskiego informuje, iż z dniem 7 kwietnia 2023r. zmianie ulegnie adres siedziby Województwa Zachodniopomorskiego na:


ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40, 70-421 Szczecin


W związku z powyższym uprosza się aby od dnia 7 kwietnia wszystkie faktury wystawiane na Województwo Zachodniopomorskie zawierały powyższy adres.

więcej >>

Powstanie nowa droga rowerowa między Redlinem i Białogardem

Rozpoczyna się budowa kolejnych odcinków rowerowego Starego Kolejowego Szlaku. W etapie IV powstaną nowe i zostaną oznakowane istniejące odcinki w gminach: Kołobrzeg, Siemyśl, Gościno, Karlino i Białogard. 20 lutego plac budowy został przekazany wykonawcy.


więcej >>

Rozpoczyna się kolejny etap budowy rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich

Tym razem budowane będą nowe odcinki w okolicach Szczecinka i Czaplinka. Będzie to IX etap tego projektu.
 
więcej >>

Nasze inwestycje drogowe w 2022 r.

Ponad 327 mln zł wydał w tym roku Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego na inwestycje drogowe i rowerowe w regionie.  Największa pula środków – blisko 127 mln zł przeznaczona została na zadania realizowane i rozliczane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego (RPO WZ). Są to zadania z wysokim dofinansowaniem unijnym.


więcej >>

Kolejna przebudowa DW125

21 grudnia przekazaliśmy plac budowy wykonawcy przebudowy przejścia drogi wojewódzkiej nr 125 przez trzy miejscowości – Bielin, Golice i Moryń  w powiecie gryfińskim.  Jest to droga łącząca przygraniczną wieś Bielinek z Cedynią i Moryniem oraz dalej z drogą krajową nr 31.


więcej >>

Rowerem między Wisełką a Międzywodziem! Gotowe kolejne odcinki Velo Baltica

Zakończyliśmy odbiór odcinków rowerowej trasy Velo Baltica, które powstały między Wisełką i Międzywodziem.  Trasa jest jedną z czterech tras tworzących Sieć tras rowerowych Pomorza Zachodniego. Wieloetapowe zadanie było do tej pory współfinansowane ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Powstaną nowe odcinki rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich

Jeśli pogoda pozwoli to jeszcze w tym roku ruszy budowa X etapu rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich na odcinkach Głazów – Sulimierz i Nawrocko - Myślibórz. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał już umowę z wykonawcą.


więcej >>

Ostatni odcinek DW nr 203 do przebudowy

Rozpoczyna się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 203 na odcinku między Darłowem, a granicą województwa.  Jest to ostatni wymagający gruntownej przebudowy odcinek tej drogi.  W najbliższy poniedziałek 7 listopada Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie przekaże plac budowy wykonawcy.  


więcej >>

Rewolucja rowerowa na Pomorzu Zachodnim trwa!

Rozpoczyna się budowa kolejnego odcinka Velo Baltica, trasy wiodącej  wzdłuż bałtyckiego wybrzeża przez całe województwo zachodniopomorskie. Tym razem powstaną nowe odcinki w Gminie Dziwnów. Rowerzyści będą mogli nimi przejechać już w lipcu przyszłego roku.


więcej >>

Kolejny odcinek DW152 w przebudowie

Rozpoczyna się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 152 na odcinku Starogard – Świdwin. 21 października Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie przekazał plac budowy wykonawcy.


więcej >>

Obwodnica Trzebiatowa oddana do użytkowania

Kierowcy mogą już przejechać nowym odcinkiem obwodnicy Trzebiatowa. Inwestycję udało się zrealizować dzięki środkom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.


więcej >>

W tym roku powstaną nowe odcinki Starego Kolejowego Szlaku

W tym roku rozpocznie się budowa kolejnych odcinków rowerowej trasy Stary Kolejowy Szlak, która powstaje w ramach Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Zadanie będzie realizowane dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Funduszy Europejskich dla Pomorza Zachodniego.


więcej >>

Akcja Zima na drogach wojewódzkich

67 nowoczesnych solarek zabezpiecza w tym roku drogi wojewódzkie w zachodniopomorskim przed występującą w zimie śliskością.  Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, podobnie jak inne Zarządy prowadzi dyżury, w trakcie których analizowane są prognozy pogody i monitoring stanu nawierzchni. 


więcej >>

Nowe odcinki rowerowej Trasy Pojezierzy Zachodnich

W tym roku na rowerowej mapie Pomorza Zachodniego pojawiło się kilka nowych odcinków. W październiku zakończyła się budowa tych, które znajdują się między Trzcińskiem i Myśliborzem.więcej >>

ZMIANA RACHUNKÓW BANKOWYCH

Z dniem 13.08.2021 Województwo Zachodniopomorskie, a tym samym Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, kończy współpracę z bankiem PKO BP.


Od dnia 14.08.2021 roku obsługa bankowa będzie prowadzona przez Santander Bank Polska S.A.


W związku ze zmianą banku zmieniają się również numery rachunków bankowych, główny numer konta to:


05 1090 2268 0000 0001 4816 5449 – wpłaty za decyzje za zajęcie pasa drogowego

więcej >>

KOMUNIKAT DYREKTORA ZZDW

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r., od poniedziałku 25 maja 2020 r. urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych.

więcej >>

Barlinek będzie miał obwodnicę

ZZDW przekazał plac budowy wykonawcy obwodnicy Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151.  Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


 
więcej >>

Kończą się trzyletnie kontrakty na obsługę mostów zwodzonych

ZZDW wybierze w tym roku nowych operatorów trzech mostów zwodzonych – w Gryfinie, Dziwnowie i Darłowie. Dotychczasowe umowy wygasają z końcem roku,  nowe zostaną podpisane na trzy kolejne lata. Szacunkowa wartość całego kontraktu to ponad 3,9 mln zł.


 
więcej >>

Jeszcze w tym roku ruszą przetargi na przebudowy 4 odcinków drogowych

30 km odcinków szlakowych dróg wojewódzkich o najniższym standardzie zostanie przebudowanych w ciągu najbliższych 3 lat. Radni wojewódzcy na ostatniej sesji przychylili się do planu przygotowanego przez ZZDW i zatwierdzonego przez Zarząd Województwa. Jeszcze w tym roku Województwo przeznaczy na ten cel 10 mln zł.


więcej >>

Przed przyszłorocznymi wakacjami otwarta zostanie nowa ścieżka rowerowa z Gryfina do Trzcińska Zdroju

Jeszcze we wrześniu rozpoczną się pierwsze prace przy budowie odcinka ścieżki rowerowej  z Gryfina do Trzcińska Zdroju. Odcinek ten jest jednym z brakujących fragmentów Trasy Zielonego Pogranicza, która została włączona do Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego.  W sierpniu ZZDW przekazał wykonawcy plac budowy.


 
więcej >>

Nadal sporo utrudnień w ruchu na drogach wojewódzkich

Zakończyło się już pięć z dziewiętnastu zaplanowanych na ten rok przebudów odcinków dróg wojewódzkich, które realizowane są w ramach budżetu własnego ZZDW, przeznaczonego na tzw. zadania jednoroczne. Tegoroczny plan to 22 km dróg.


 

więcej >>

33 mln zł na przebudowę dróg wojewódzkich w Choszcznie

W Choszcznie podpisano porozumienie dotyczące przebudowy ulic Władysława Jagiełly i Dąbrowszczaków, znajdujących się w ciągu dróg wojewódzkich nr 175 i 160. Województwo zainwestuje w to przedsięwzięcie prawie 21 mln zł, natomiast niespełna 7 mln zł, dołoży gmina Choszczno. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.więcej >>

Kolejna inwestycja na rowerowej Trasie Nadmorskiej

Przed przyszłorocznymi wakacjami w Kołobrzegu powstanie nowy odcinek trasy rowerowej, który włączony został do Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego.  Jest to odcinek w rejonie ulicy Bałtyckiej, będący fragmentem Trasy Nadmorskiej prowadzącej wzdłuż Wybrzeża Bałtyku. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.


 
więcej >>

Wysokie stany wody na rzekach utrudniają remonty i przebudowy mostów

Remont mostu na Redze koło miejscowości Strzmiele, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 147 jest już na półmetku. Obiekt powstał w latach 30-tych XX wieku.


więcej >>

Nowy sprzęt pomiarowy dla Laboratorium Drogowego

Laboratorium Drogowe w Koszalinie otrzymało nowy sprzęt pomiarowy, który został sfinansowany z budżetu województwa.  W ubiegłym roku radni Sejmiku Zachodniopomorskiego zatwierdzili plan wymiany sprzętu dla ZZDW i Laboratorium Drogowego. Na ten cel przeznaczono ponad 6,2 mln zł, z czego na urządzenia dla Laboratorium prawie 2 miliony zł.


 
więcej >>

Projekty kolejnych odcinków tras rowerowych w Zachodniopomorskim

ZZDW ogłasza kolejne przetargi na projekty odcinków tras rowerowych, które stworzą w przyszłości jednolitą Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego . Całe zadanie jest  realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 
więcej >>

Uwaga kierowcy! Roboty drogowe utrudniają dojazd do nadmorskich miejscowości. ZZDW zaleca alternatywne połączenia.

W tym sezonie największe utrudnienia w ruchu na drogach wojewódzkich  w pasie nadmorskim, występują na drodze nr 102, gdzie przebudowywany jest odcinek Łukęcin-Lędzin.  Przypomnijmy, że droga wojewódzka nr 102 jest nadmorskim szlakiem łączącym Międzyzdroje z Kołobrzegiem.


 
więcej >>

Pogoda opóźnia prace na budowach

Czerwcowe i lipcowe ulewy spowodowały opóźnienia na budowach, na których prowadzone są prace ziemne.  Zalania terenu i konieczność wypompowywania przelewającej się przez grodzice wody, wystąpiły między innymi na budowie nowego mostu w Łobzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151. Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa odcinka DW nr 151 Ińsko-Ciemnik

Kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 151 będzie przebudowywany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. Oferty w przetargu ogłoszonym przez ZZDW można składać do 11 sierpnia.
więcej >>

Rubblizing na drodze nr 142

Na przebudowywanej drodze nr 142 rozpoczął się rubblizing, czyli kruszenie betonowych płyt, z których wykonana jest nawierzchnia. Specjalistyczny sprzęt będzie tu pracował przez najbliższe kilkanaście dni. Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Jesienią przyszłego roku kierowcy pojadą obwodnicą Barlinka

W lipcu zostanie wyłoniony wykonawca obwodnicy Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151.  W przetargu startowało pięć  firm, a ceny wahały się od blisko  16,7 mln zł do 21,4 mln zł.  Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


więcej >>

W Wełtyniu w gminie Gryfino przebudowywany jest odcinek drogi wojewódzkiej nr 120

Do końca roku  powinny zostać zakończone roboty drogowe w Wełtyniu  w gminie Gryfino, gdzie przebudowywany jest odcinek drogi wojewódzkiej nr 120. Inwestycja, jest pierwszą z puli zadań zatwierdzonych do realizacji w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA.


więcej >>

Kolejna drogowa inwestycja nad Bałtykiem

W czerwcu ruszy przebudowa kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 102, która jest jednym w najważniejszych nadmorskich szlaków komunikacyjnych, łączącym Międzyzdroje z Kołobrzegiem. Odcinek zaplanowany do przebudowy ma około 15,4 km długości.


więcej >>

Kolizje ze zwierzętami na drogach wojewódzkich

W tym roku do ZZDW wpłynęło już 21 zgłoszeń o kolizjach pojazdów z dzikimi zwierzętami na drogach wojewódzkich. W całym ubiegłym roku Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich odnotował łącznie 37 takich zdarzeń, rok wcześniej było ich 28. Wszystkie zgłaszane wobec Zarządu roszczenia z tytułu szkód poniesionych przez kierowców zostały oddalone.
 
więcej >>

W tym roku przebudowana zostanie ul. Myśliborska w Lipianach w ciągu DW nr 156

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę ul. Myśliborskiej w Lipianach, która została przejęta od Powiatu Pyrzyckiego na początku tego roku. Województwo oddało natomiast pod Zarząd Powiatu, dotychczasowy odcinek DW 156 w Lipianach, przebiegający przez centrum miasta ulicami: Mostową, Mickiewicza oraz Jedności Narodowej.


więcej >>

XXXV Konwent Głównych Księgowych Zarządów Dróg Wojewódzkich

ZZDW jest w tym roku organizatorem XXXV Konwentu Głównych Księgowych Zarządów Dróg Wojewódzkich. Na Konwencie, który odbędzie się w dniach 24-25 maja w Mielnie, omawiane będą między innymi problemy związane z nowymi przepisami, które weszły w życie od początku roku. Chodzi o tzw. centralizację VAT w samorządach.

więcej >>

W Zachodniopomorskiem w tym roku rozpocznie się budowa sieci tras rowerowych.

Pierwszy, właśnie ogłoszony przetarg, dotyczy budowy odcinka prowadzącego z Gryfina do Trzcińska Zdroju. Wszystkie inwestycje będą realizowane przez ZZDW w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014- 20.


 
więcej >>

Oznakowanie poziome zachodniopomorskich dróg wojewódzkich pod dodatkową kontrolą

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich zakupił  nowoczesne urządzenie pomiarowe do badania widzialności dziennej i nocnej poziomego oznakowania drogowego oraz miernik do pomiaru grubości jego warstw. Badania będzie przeprowadzało Zachodniopomorskie Laboratorium Drogowe.


 
więcej >>

Plan zamówień publicznych

Rok 2017

więcej >>

Przed wakacjami podpisana zostanie umowa z wykonawcą przebudowy ul.Tynieckiego w Darłowie

Czterech wykonawców zgłosiło się do przetargu na przebudowę ul. Tynieckiego w Darłowie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 203. Przebudowa, która ma się rozpocząć w tym roku, jest kolejnym etapem modernizacji nadmorskiej trasy prowadzącej z Koszalina do Darłowa i dalej do Ustki. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

W Barlinku zmieni się przebieg drogi wojewódzkiej nr 151

ZZDW ogłosił przetarg na budowę obwodnicy Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151.  Projekt ma przede wszystkim poprawić układ komunikacyjny miasta i odciążyć istniejące ulice. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


 

więcej >>

Utrudnienia dla kierowców na drodze wojewódzkiej nr 142

Rusza przebudowa „berlinki”, czyli drogi wojewódzkiej nr 142. Od 11 kwietnia droga na odcinku Szczecin - Krzywnica zostanie zamknięta dla ruchu.


więcej >>

Trzy obiekty inżynierskie do przebudowy i remontu w tym roku

W tym roku ZZDW zaplanował remonty i przebudowy trzech drogowych obiektów inżynierskich. Zadania będą realizowane z budżetu własnego ZZDW. Najwcześniej rozpocznie się remont blisko 80-letniego mostu na Redze koło miejscowości Strzmiele, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 147.


więcej >>
Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl