Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Aktualności

Rusza przebudowa DW nr 109

Uwaga na utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 109, która łączy nadmorskie Mrzeżyno z drogą krajową nr 6.


więcej >>

Zakończyła się przebudowa odcinka Międzywodzie-Dziwnów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 102.

 

więcej >>

Zakończona przebudowa DW nr 102 między Dziwnowem i Międzywodziem

Zakończyła się przebudowa  3,9 – kilometrowego odcinka Międzywodzie-Dziwnów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 102 Trwa procedura odbiorowa. Inwestycja była realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. 


 

więcej >>

Wiadukt w Rzeczycy po przebudowie

W Rzeczycy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 206 powstał w tym roku nowy wiadukt w miejscu częściowo rozebranej starej konstrukcji. Zadanie było realizowane z budżetu własnego ZZDW w ramach tzw. zadań jednorocznych.


 
więcej >>

Rozpoczyna się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 109 na odcinku Trzebiatów – Płoty

ZZDW w poniedziałek, 5 listopada przekazał plac budowy wykonawcy. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Ralacja z otwarcia przebudowanego odcinka Łukęcin-Lędzin w ciągu DW nr 102

 


więcej >>

DW nr 102 na odcinku Łukęcin-Lędzin po przebudowie

Zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 102 na odcinku Łukęcin – Lędzin. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20


więcej >>

Oświadczenie Dyrektora ZZDW DW 152


 Oświadczenie


W związku z nieprawdziwymi informacjami podanymi podczas spotkania wyborczego kandydata na Burmistrza Połczyna Zdroju Pana Mirosława Pierz, pełniącego w obecnej kadencji funkcję Zastępcy Burmistrza oświadczam, iż: w ramach zamówienia na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy drogi wojewódzkiej numer 152 pomiędzy Świdwinem a Połczynem Zdrój, wykonawca dokumentacji zobowiązany był do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia oraz opracowania raportu oddziaływania na środowisko, w ramach którego, m.in. przeprowadza się badania natężenia hałasu.

więcej >>

Zakończona przebudowa DW nr 203

 


więcej >>

Kolejny etap przebudowy DW nr 203 zakończony

Rozpoczęła się procedura odbiorowa przebudowanej ul. Tynieckiego w Darłowie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 203. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. 
więcej >>

Nowe inwestycjie w Barlinku

W Barlinku oficjalnie otwarto dziś (10.10) nowy odcinek ścieżki rowerowej  biegnący z Dzikowa do Barlinka w powiecie myśliborskim. Drugim ważnym wydarzeniem dla mieszkańców  było podpisanie listu intencyjnego w sprawie projektu i budowy drugiej części obwodnicy miasta.


więcej >>

Przebudowa drogi nr 151 na odcinku Płotno – Pełczyce

Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa drogi nr 151 na odcinku Płotno-Pełczyce. W poniedziałek (08.10.) nastąpiło przekazanie placu budowy wykonawcy. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Budowa Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego

 


więcej >>

Rowerem z Darłówka do Jarosławca

Nowa ścieżka rowerowa  łącząca nadmorskie kurorty – Darłówko i Jarosławiec została oficjalnie oddana do użytku. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 
więcej >>

Uwaga na objazdy w Choszcznie

Rozpoczęła się przebudowa dwóch ulic znajdujących się w ciągach dróg wojewódzkich nr 175 i 160 w Choszcznie.  W mieście obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu.  Przebudowywany odcinek ma łącznie 2,23 km długości.


więcej >>

Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego - Odcinek Gryfino-Trzcińsko oddany do uzytku

więcej >>

Ścieżka rowerowa Gryfino-Trzcińslo otwarta dla rowerzystów

ZZDW zakończył  wszystkie procedury odbiorowe nowych fragmentów ścieżki rowerowej, która powstała miedzy Gryfinem i Trzcińskiem-Zdrojem.  Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20


więcej >>

Po wakacjach rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka DW nr 114

Rozpoczyna się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 114 na dwóch odcinkach: Brzózki-Trzebież i przejściu drogi wojewódzkiej przez Warnołękę.  ZZDW właśnie przekazał plac budowy wykonawcy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


więcej >>

Powstaną kolejne dokumentacje na odcinki tras rowerowych

ZZDW ogłasza kolejne przetargi na opracowanie dokumentacji odcinków tras rowerowych, które utworzą w przyszłości Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Cały projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa zachodniopomorskiego na lata 2014-20


więcej >>

Odcinek drogi wojewódzkiej nr 151 Płotno-Pełczyce zostanie przebudowany

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę 4-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 151. Zadanie będzie realizowane w ramach RPO WZ na lata 2014-20.


więcej >>

Berlinka juz przejezdna. Zakończyła się przebudowa DW nr 142

więcej >>

Z końcem lata ruszy przebudowa DW nr 160 i DW nr 175 w Choszcznie. ZZDW przekazał właśnie plac budowy wykonawcy.

Przebudowane zostaną dwie ulice znajdujące się w ciągach dróg wojewódzkich w Choszcznie - ulica Jagiełły w ciągu drogi wojewódzkiej nr 160 i ulica Drawieńska, dawna Dąbrowszczaków, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 175. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.


 

więcej >>

DW nr 142 na odcinku Szczecin - Krzywnica została otwarta dla ruchu

Kończy się przebudowa „berlinki” czyli drogi wojewódzkiej nr 142.  Zadanie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Od 9 lipca kierowcy przejadą "berlinką"

Kończy się przebudowa „berlinki” czyli drogi wojewódzkiej nr 142, realizowana przez ZZDW. Główna część inwestycji została wykonana, trwają ostatnie prace porządkowe. Odcinek Szczecin - Krzywnica zostanie otwarty dla ruchu 9 lipca.


więcej >>

Budowa ścieżek rowerowych województwa zachodniopomorskiego -czerwiec 2018

więcej >>

Roboty utrzymaniowe na drogach wojewódzkich

W całym województwie na drogach wojewódzkich rozpoczęły się wiosenne prace utrzymaniowe.  Część  Rejonów Drogowych przeprowadza jeszcze przetargi na  koszenie traw w pasach drogowych oraz odświeżenie oznakowania  poziomego.


więcej >>

W tym roku zakończy się pięć kolejnych inwestycji drogowych ujętych w Regionalnym Programie Operacyjnym WZ.

Najszybciej kierowcy pojadą zmodernizowaną DW nr 142 czyli „berlinką”. ZZDW planuje otworzyć zamkniętą dla ruchu DW nr 142 zgodnie z planem czyli do końca czerwca.


 
więcej >>

Trwają postępowania przetargowe na dokumentacje kolejnych odcinków tras rowerowych

Powstaną kolejne dokumentacje na budowę i oznakowanie tras rowerowych w zachodniopomorskim.  Całość będzie finansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

ZZDW wyłonił wykonawców na przebudowy drogi wojewódzkiej nr 111

Przed wakacjami  ruszą dwie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 111, która łączy położony koło Wolina Recław z zachodnią obwodnicą Goleniowa oraz drogami ekspresowymi S3 i S6. Trasa, która co roku wyznaczana jest jako alternatywna droga nad morze, jest systematycznie dostosowywana do standardów drogi wojewódzkiej.


więcej >>

Velo Baltica - w Kołobrzegu powstaje nowy odcinek trasy

Przed wakacjami otwarty zostanie pierwszy z nowo budowanych przez ZZDW odcinków trasy rowerowej  Velo Baltica.  Chodzi o odcinek w rejonie ulicy Bałtyckiej w Kołobrzegu. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.


 
więcej >>

Jeszcze w tym roku rowerzyści pojadą nowym szlakiem między Siekierkami a Trzcińskiem

Za prawie 22,2 mln zł powstanie w tym roku ścieżka rowerowa na odcinku Siekierki-Trzcińsko - Zdrój. Nowy fragment Trasy Pojezierzy Zachodnich będzie liczył ponad 36 km. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Kolejne przebudowy dróg wojewódzkich z dofinansowaniem unijnym

W tym roku rozpoczną się dwie ważne przebudowy dróg wojewódzkich w powiecie polickim. Chodzi o przejście drogi wojewódzkiej nr 115 przez Tanowo oraz dwa odcinki drogi wojewódzkiej nr 114 : Brzózki-Trzebież i przejście przez Warnołękę.


więcej >>

Rozpoczyna się budowa drogi rowerowej na odcinku Darłówko – Jarosławiec

W Wiciu koło Jarosławca ZZDW przekazał plac budowy wykonawcy. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


 
więcej >>

Coraz bliżej przebudowy ulic w centrum Choszczna

Dwóch wykonawców zgłosiło się do przetargu na przebudowę dwóch ulic znajdujących się w ciągach dróg wojewódzkich nr 160 i 175 w Choszcznie. Przewidziany do przebudowy odcinek ma łącznie 2,4 km długości. Zadanie ma być realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

ZZDW wraz z pięcioma innymi zarządami dróg wojewódzkich przygotowuje jednolite wytyczne diagnostyczne stanu nawierzchni dróg

Umowę w tej sprawie podpisały województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i podlaskie. Nowy system uwzględni współczesne możliwości pomiarowe i technologiczne. Ujednolicenie standardów pomoże w przyszłości stworzyć spójną klasyfikację stanu nawierzchni dróg wojewódzkich w północnej Polsce.


 

więcej >>

Zadania mostowe w 2018 r.

Stary wiadukt w Rzeczycy  w ciągu drogi wojewódzkiej nr 206 zostanie w tym roku częściowo rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowa konstrukcja. Zadanie będzie realizowane z budżetu własnego ZZDW w ramach tzw. zadań jednorocznych.


więcej >>

Ruszają przetargi na zadania jednoroczne i poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD)

O prawie 8 mln zł zwiększy się w stosunku do ubiegłego roku, budżet ZZDW przeznaczony na tzw. zadania jednoroczne, czyli przebudowy najbardziej zniszczonych odcinków dróg wojewódzkich oraz na zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. 


 
więcej >>

Podsumowanie inwestycji drogowych realizowanych w 2017/18 r. na drogach wojewódzkich w zachodniopomorskim

Blisko 74,6 mln zł kosztowały inwestycje prowadzone przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie w 2017 r. ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.


więcej >>

Ulica Tynieckiego w Darłowie czasowo przejezdna

Przed świętami otwarta została tymczasowo ulica Tynieckiego w Darłowie, która jest odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 203.  Niskie temperatury nie pozwalają już prowadzić szeregu robót budowlanych, dlatego wykonawca zdecydował o przerwie i  puszczeniu ruchu po modernizowanym odcinku.  Kierowcy będą jednak musieli zachowywać tu szczególną ostrożność.


 
więcej >>

Zakończył się generalny remont mostu w Barnówku

W grudniu zakończył się odbiór wyremontowanego mostu w Barnówku w pow. myśliborskim w ciągu drogi wojewódzkiej nr 130. Zadanie było realizowane w ramach budżetu własnego ZZDW.
 
więcej >>

Bezpieczniej w Gryfinie i Wełtyniu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 120

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulic Wojska Polskiego, Pomorskiej i Kolejowej w Gryfinie. Była to jedna z dwóch dużych przebudów odcinków miejskich dróg wojewódzkich, które w tym roku prowadzone były przez ZZDW w ramach tzw. zadań jednorocznych, finansowanych z własnego budżetu.


więcej >>

Most w Łobzie po przebudowie

Zakończył się I etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Świdwin- Łobez, czyli przebudowa mostu w Łobzie. Zadanie było realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


więcej >>

W przyszłym roku rozpocznie się przebudowa odcinka DW nr 109 Trzebiatów - Płoty

ZZDW ogłosił przetarg na przebudowę  drogi wojewódzkiej nr 109 na odcinku Trzebiatów – Płoty. Inwestycja ma być zakończona do 30 września 2019 r. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


więcej >>

Droga wojewódzka nr 203 po przebudowie. Z Koszalina do Darłowa wygodnie i bezpiecznie.

Zakończył się odbiór przebudowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 203, która jest najkrótszym połączeniem między Koszalinem i Darłowem.  Inwestycja była realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

 


więcej >>

Most w Strzmielach w powiecie łobeskim przeszedł generalny remont

Zakończył się remont mostu na Redze koło miejscowości Strzmiele, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 147. Obiekt powstał pod koniec lat 30-tych XX wieku i przetrwał wojnę.


więcej >>

Uwaga kierowcy! Nowe utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 102

Od 9 listopada  na drodze wojewódzkiej  nr 102, na odcinku Łukęcin-Lędzin zostanie wprowadzony objazd. Utrudnienia mają związek z rozbiórką i budową nowego mostu na Kanale Dreżewo.


więcej >>

Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego - kolejne inwestycje

Trwają przetargi na budowy trzech kolejnych odcinków dróg rowerowych, które w przyszłości utworzą Sieć Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego. Ścieżki, których budowa powinna ruszyć w przyszłym roku, to dwa odcinki Trasy Pojezierzy Zachodnich biegnącej przez centralną i południową część województwa z zachodu na wschód oraz odcinek Trasy Velo Baltica.


 
więcej >>

Przerwa technologiczna na przebudowie DW nr 102, na odcinku Łukęcin-Rewal

Deszczowe lato i jesień spowolniły w tym roku prace budowlane na drogach, zwłaszcza tam gdzie część robót wymagała suchego podłoża. Tak dzieje się między innymi na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 102, na ponad 15-kilometrowym odcinku Łukęcin-Rewal.
 
więcej >>

Uwaga na objazdy i utrudnienia w ruchu w Darłowie

Od przyszłego tygodnia w Darłowie rozpoczyna się przebudowa ul. Tynieckiego, która jest odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 203. Roboty budowlane wiążą się ze zmianą organizacji ruchu.


więcej >>

Barlinek będzie miał obwodnicę

ZZDW przekazał plac budowy wykonawcy obwodnicy Barlinka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 151.  Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-20.


 
więcej >>
Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl