Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Uwaga kierowcy! Od 15 czerwca na moście w Dziwnowie zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Remont jednego z elementów mostu powinien zostać zakończony jeszcze przed wakacjami.

Artykuł z dnia: 2020-06-10 13:16

ZZDW zależy na jak najszybszym remoncie z dwóch powodów – chce uniknąć w tym miejscu korków w czasie wakacji i chce jak najszybciej wymienić element, który uległ awarii, by jego wadliwa eksploatacja nie doprowadziła do uszkodzeń innych modułów konstrukcji.

Naprawa mostu wymagała znalezienia wyspecjalizowanej firmy, stąd od czasu awarii, dla bezpieczeństwa obiektu i kierowców, na moście obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Dodajmy, że dopuszczalna prędkość na moście wynosiła wcześniej 50 km/h, niestety wielu kierowców, w tym kierowcy ciężarówek,  nie przestrzegali tych ograniczeń. Tymczasem na stan techniczny obiektów mostowych w dużej mierze mają wpływ - natężenie i rodzaj ruchu. Właśnie zwiększenie ruchu ciężkiego, spowodowane dowozem materiałów budowlanych na inwestycje prowadzone na wyspie Wolin,  doprowadziło do poluzowania zawiasów klap najazdowych, łączących część stałą mostu z przęsłem zwodzonym. 

Dodajmy, że most w Dziwnowie jest jednym z większych obiektów mostowych, znajdujących się pod zarządem ZZDW w Koszalinie. Most ma konstrukcję stalową, jego ustrój nośny składa się z części ruchomej (przęsła zwodzonego) i 11 przęseł stałych. Przęsło zwodzone, podnoszone za pomocą żurawia ma rozpiętość 16,4 m. Całkowita długość mostu wynosi 178,75 m, a szerokość 12,2 m.

Most przeszedł gruntowną przebudowę w 2012 roku.

 

 

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl