Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Powstanie kolejny odcinek Trasy Pojezierzy Zachodnich

ZZDW ogłosił przetarg na budowę i oznakowanie odcinka między Trzcińskiem i Myśliborzem. Oferty można składać do 17 września tego roku.

Artykuł z dnia: 2020-08-20 10:54

- Zachodniopomorskie Pojezierza są wciąż niedocenianą przez turystów częścią naszego regionu. Tymczasem oferują one tysiące miejsc unikatowych w skali kraju. Cztery Parki Krajobrazowe z dziesiątkami czystych i głębokich  jezior polodowcowych – doskonałych do wędkowania czy nurkowania. Turystyka rowerowa ma pozwolić łatwiej do nich dotrzeć, bo naprawdę warto - podkreśla wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Na Trasie Pojezierzy Zachodnich powstaną dwa zupełnie nowe odcinki o nawierzchni bitumicznej: między Trzcińskiem i Góralicami (4,06 km) i między Dobropolem i Pniowem (4,71 km).

Nowe odcinki będą przebiegać po starym, nieczynnym nasypie kolejowym. Pierwszy rozpocznie się w miejscu inwestycji zakończonej w 2018 roku, czyli odcinka Siekierki – Trzcińsko-Zdrój. 

- ZZDW ogłosił przetarg na budowę kolejnego  odcinka tej trasy, tym razem  z Trzcińska do Myśliborza. W Pniowie projekt przewiduje niewielką przebudowę drogi gminnej. Niemal 12 kilometrów trasy będzie biegło drogami gminnymi i powiatowymi, które zostaną odpowiednio oznakowane- informuje dyrektor ZZDW Michał Żuber.

Na starych nasypach kolejowych zakres robót będzie obejmował usunięcie drzew i krzewów, zdjęcie warstwy humusu, rozbiórkę torowiska kolejowego na przejeździe i słupów żelbetowych, budowę lub przebudowę przepustów, roboty ziemne i wykonanie nowej konstrukcji ścieżki rowerowej,.

Zakres robót budowlanych będzie też obejmował rozbiórkę małego mostu. W miejscu tym powstanie przepust. Jest to odcinek inwestycyjny wzdłuż DK26.

Inwestycja obejmie też dwa odcinki, o łącznej długości 11,7, które zostaną oznakowane.

 
Odcinek Góralice-Dobropole


  Odcinek do oznakowania w Pniowie

W Pniowie przebudowany zostanie też fragment drogi gminnej. Droga o szerokości 3,5 metra i długości 160-metrów połączy odcinek inwestycyjny i odcinek do oznakowania.

Odcinek do oznakowania przed Myśliborzem przebiega m.in. przez Rościn. Miłośnicy zabytków mogą tu zobaczyć zbudowany z granitowych ciosów romański kościół oraz ruiny XVIII- wiecznego pałacu.

 

Koniec odcinka nieinwestycyjnego znajduje się przed miejscowością Nawrocko.

- Krok po kroku, systematycznie i konsekwentnie budujemy nasze trasy rowerowe. Dzięki wcześniejszym inwestycjom w przyszłym roku będziemy mogli bezpiecznie i komfortowo przejechać rowerem od mostu granicznego w Siekierkach przez Trzcińsko, w kierunku Myśliborza. Im więcej kilometrów będzie liczyła trasa, tym większy ruch będzie generowała – podkreśla marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz..

Zadanie ma być zakończone do 30.09.2021 r.

 

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl