Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Trasa rowerowa Stary Kolejowy Szlak oficjalnie otwarta !!!

W miniony piątek oficjalnie otwarta została trasa rowerowa biegnąca z Białogardu do Złocieńca. Jest to fragment Starego Kolejowego Szlaku, który w przyszłości połączy Wybrzeże z południową częścią województwa zachodniopomorskiego.

Artykuł z dnia: 2020-09-14 09:55

Stary Kolejowy Szlak biegnie przez charakterystyczne krajobrazowo obszary województwa zachodniopomorskiego – od Wybrzeża Morza Bałtyckiego, przez moreny Szwajcarii Połczyńskiej, pojezierza i doliny rzeczne położone w zwartych kompleksach leśnych, na południe regionu.

Jest to jedna z czterech tras włączonych do Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego.

W otwarciu trasy wzięli udział liczni miłośnicy dwóch kółek. Obecni byli również: wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj, członkowie Zarządu Województwa: Anna Bańkowska i Stanisław Wziątek, dyrektor ZZDW Michał Żuber oraz lokalni samorządowcy.

Jak podkreślił wicemarszałek Sobieraj:  „Nieczynne, stare trasy kolejowe są coraz częściej wykorzystywane na potrzeby rozwijającej się dynamicznie turystyki rowerowej. A nasypy kolejowe stanowią doskonałą bazę to tworzenia takich tras.”

W ramach  zakończonej inwestycji, oznakowano odcinek o długości blisko 62,8 km - od Złocieńca do Białogardu.  Większa część trasy została tu wytyczona drogami publicznymi o małym natężeniu ruchu.

Nowa droga rowerowa na nieczynnym nasypie kolejowym powstała natomiast między Wardyniem Górnym a Połczynem-Zdrój. Odcinek ma niespełna 5 km długości. Na odcinku tym gruntowny remont przeszły dwa historyczne wiadukty kolejowe.

Cały projekt sieci realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

 

 

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl