Loading
Herb
 wybierz miejscowosc

Uwaga kierowcy !!! Utrudnienia na drodze nr 163

21 września zamknięta zostanie droga wojewódzka nr 163 na wysokości miejscowości Wygoda. Objazd będzie obowiązywał przez 3 tygodnie - do 10 października.

 

Artykuł z dnia: 2020-09-14 13:02

Droga wojewódzka nr 163 łączy Kołobrzeg z Wałczem. Od lipca na wysokości miejscowości Wygoda, trwa przebudowa przepustu.  W ostatnim czasie wstrzymano prace z powodu konieczności  wykonania projektu tymczasowej organizacji ruchu, uwzględniającej czasowe zamknięcie drogi.

Zakładana na początku przebudowa połówkami jezdni okazała się niemożliwa, gdyż obok przebudowywanego przepustu, odkopano drugi, którego nie było na istniejących mapach.

Stary przepust znacznie utrudnił i skomplikował budowę, m.in. nie można wykonać ściany oporowej, która umożliwiłaby utrzymanie połowy drogi i przejazdu nią pojazdów. Objazd na trasie z Połczyna-Zdrój w kierunku Koszalina i Kołobrzegu zostanie poprowadzony przez miejscowość Tychowo.

Wykonawca przygotował natomiast w obrębie placu budowy, bezpieczne przejście dla pieszych i osób poruszających się rowerem lub motorem.

 

 

 

 

Prawa autorskie
Twój sposób na internet - www.mentax.pl